Bitcoin – co to jest i gdzie je kupić?

Innowacyjna kryptowaluta Bitcoin pozwala mieć cały świat w zasięgu ręki. Operacje przy użyciu Bitcoin są szybkie, tanie i pozbawione biurokracji. Bitcoin to zdecentralizowana waluta, niezależna od banków, rządów, nie zna granic i dostępna jest wszędzie tam, gdzie zasięg ma Internet. Błyskawicznie można użyć jej z dowolnego miejsca i w dowolny punkt na świecie, bez ograniczeń, prowizji i limitów. Zaletą jest niewątpliwie bezpieczeństwo i anonimowość wszelkich operacji z wykorzystaniem tej kryptowaluty. Zapewne dlatego staje się on coraz bardziej popularny, a liczba sklepów online, instytucji czy organizacji, także charytatywnych, akceptuje ten środek płatniczy. Coraz więcej krajów akceptuje bitcoin’y, m. in. Niemcy.

Jak zacząć?

Głównym miejscem w jakim można zdobyć Bitcoin’y jest Internet; na giełdach kryptowalut albo w serwisach specjalizujących się wyłącznie tą jedną walutą. Najbardziej znana jest japońska giełda, działająca od 2010 roku Mtgox – stabilna choć użytkownicy muszą być świadomi pewnych utrudnień związanych z zajmowaniem środków przez amerykańskie instytucje finansowe, zatem i ciut droższa. Ale giełdy dostępne są w wielu krajach, także europejskich. Aby zapewnić sobie maksimum komfortu warto wybierać polecane, działające od lat giełdy, z doświadczeniem i nie mających problemów z realizacją wszelkich transakcji.

Oczywiście Bitcoin można odkupić od osób prywatnych. Takie e-monety pozyskane w ten sposób przelewa się między portfelami użytkowników wirtualnie. Tu ryzyko jest większe, głównie z racji anonimowości stron. To z kolei utrudnia weryfikacje uczestników i bezpieczeństwo samej transakcji.
Jedną z bardziej popularnych giełd Bitcoin jest Bitstamp ze Słowenii. Przelewy dla użytkowników z Polski nie są realizowane dłużej niż 48 godzin. Polski rynek wzbogacił się o wiodącą na naszym obszarze giełdę Bitcurex.

Należy zaznaczyć, że operacje giełdowe nie są zwykle darmowe, ale koszt na poszczególnych giełdach waha się między 0,2 do 0,5% od wartości konkretnej transakcji.
Bitcoin to rozwiązanie problemów kosztownych i długich przelewów międzynarodowych. Idealnie sprawdza się w handlu międzynarodowym, czy płatnościach internetowych. Największe zalety Bitcoin to:

– błyskawiczne transakcje w dowolne miejsce i z dowolnego miejsca na świecie,
– brak lub niskie prowizje
– anonimowość transakcji (adres Bitcoin można zmieniać przy każdej operacji)
– brak pośredników – pomijanie banków i instytucji finansowych przy przelewach
– ograniczona liczba monet, których nie można dodrukować, zatem Bitcoin jest odporny na inflację (w odróżnieniu od tradycyjnej waluty)
– Bitcoin działa w sieci p2p – nie ma zarządcy, właściciela zatem nikt nie może zablokować konta użytkownika
– prosta obsługa
– brak możliwości cofania transakcji (to plus dla sprzedającego, ma pewność że po dokonaniu płatności przelew nie zostanie wycofany jak może mieć to miejsce w bankowości tradycyjnej)
– wygoda – wystarczy instalacja programu klienta by dowolnie realizować wszelkie operacje, bez rejestracji, zakładania konta więc i zbędnej biurokracji
– bezpieczeństwo – trzeba jedynie przestrzegać zasad bezpieczeństwa w sieci, w tym szyfrowaniu portfela by zniwelować ryzyko utraty monet.

Wynika, że Bitcoin to waluta przyszłości. Z dnia na dzień korzysta z jego dobrodziejstw coraz większa liczba osób, a wartość monet stale rośnie.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe kalkulator 2018
Kredyty konsolidacyjne kalkulator 2018
Kredyty hipoteczne kalkulator kalkulator 2018
Kredyty samochodowe kalkulator kalkulator 2018

Banki.co.pl to internetowa porównywarka usług bankowych dla klientów indywidualnych i firm z Gdańska, zawierająca oficjalne prezentacje instytucji finansowych działających na rynku lokalnym. Dzięki częstym aktualizacjom oraz dostępowi do najnowszych ofert banków komercyjnych i banków internetowych, możemy przedstawić w formie zestawień najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne (zakup mieszkania, na zakup domu, na zakup ziemi, refinansowe, kredyt konsolidacyjne), kredyty gotówkowe (bez poręczycieli, na oświadczenie, bez zaświadczeń o dochodach, na dowolny cel), kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, na pojazdy krajowe i sprowadzone z UE), pożyczki hipoteczne (pod zastaw mieszkania lub domu), pożyczki gotówkowe (bez BIK, BIG, US, ZUS, chwilówki przez telefon, internet lub u klienta w domu), konta osobiste (konta rozliczeniowe, wspólne, oszczędnościowe), lokaty bankowe (krótkoterminowe, wieloletnie, z gwarancją BFG), firmy leasingowe (leasing pojazdów, maszyn, urządzeń, sprzętu medycznego i informatycznego). Nasze usługi są bezpłatne, nie przetwarzamy danych osobowych – obowiązuje polityka prywatności zgodnie z formularzami kontaktowymi wybranych instytucji finansowych (szczegóły w formularzach kontaktowych i wnioskach). Obszar działania to Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot – Zapraszamy!