Kredyt firmowy przez Internet – warto?

Szybkie tempo, ciągły brak czasu to bolączki dzisiejszego świata. Coraz więcej spraw procesujemy przez Internet, zwłaszcza prowadząc własną firmę. Technologia ułatwia nadzorowanie, kierowanie firmą na odległość. Widząc zapotrzebowanie klientów biznesowych na prowadzenie rozliczeń finansowych, ale i pozyskiwanie środków banki coraz chętniej udostępniają klientom możliwość zaciągania zobowiązań przez Internet. Przedsiębiorcy chętnie finansują bieżącą działalność firm, wydatki czy inwestycje kredytami.

Jak to działa?

Wystarczy, że posiadacz rachunku w danym banku zaloguje się do bankowości internetowej i wypełni wniosek o kredyt online. Po analizie historii kredytowej, obrotów bank decyduje o wysokości i okresie kredytu. Trwa to dość krótko, często do kilku godzin, a środki, po pozytywnej opinii, następnego dnia znajdą się na koncie przedsiębiorcy. Oczywiście takie rozwiązanie ma wady i zalety.

Największą zaletą to oczywiście oszczędność czasu. Nie trzeba gromadzić masy dokumentacji firmy, zeznań podatkowych, wykazów obrotów czy historii rachunku z innego banku. W dowolnym czasie i dowolnym miejscu wypełnia się formularz i wnioskuje o udzielenie kredytu, a bank na podstawie posiadanych informacji z rachunku weryfikuje rzetelność podmiotu i decyduje o przyznaniu lub odmowie kredytu firmowego. I to bez stania w kolejkach przy bankowym okienku.

Biorąc pod uwagę ryzyko banku kredyty te są droższe od innych, podlegających pełniejszej weryfikacji, ale przy dzisiejszych niskich stopach procentowych to opłacalne dla biznesu.
Oczywiście w przypadku wnioskowania o kredyt firmowy w innym banku konieczne są wyciągi z konta, zaświadczenia z ZUS, US. To już więcej formalności i więcej straconego czasu, tak cennego dla biznesmena.

Należy zaznaczyć, że nawet w przypadku kredytów online ważne jest przeczytanie i zaakceptowanie warunków umowy. Istotne są punkty mówiące o wysokości kosztów, oprocentowaniu. Unikniemy w ten sposób niespodzianek po przelaniu przez bank środków na nasz rachunek, a także w momencie spłat poszczególnych rat. Wszelkie niewiadome czy niezrozumiałe kwestie należy wyjaśnić przed złożeniem podpisu.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe kalkulator 2018
Kredyty konsolidacyjne kalkulator 2018
Kredyty hipoteczne kalkulator kalkulator 2018
Kredyty samochodowe kalkulator kalkulator 2018

Banki.co.pl to internetowa porównywarka usług bankowych dla klientów indywidualnych i firm z Gdańska, zawierająca oficjalne prezentacje instytucji finansowych działających na rynku lokalnym. Dzięki częstym aktualizacjom oraz dostępowi do najnowszych ofert banków komercyjnych i banków internetowych, możemy przedstawić w formie zestawień najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne (zakup mieszkania, na zakup domu, na zakup ziemi, refinansowe, kredyt konsolidacyjne), kredyty gotówkowe (bez poręczycieli, na oświadczenie, bez zaświadczeń o dochodach, na dowolny cel), kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, na pojazdy krajowe i sprowadzone z UE), pożyczki hipoteczne (pod zastaw mieszkania lub domu), pożyczki gotówkowe (bez BIK, BIG, US, ZUS, chwilówki przez telefon, internet lub u klienta w domu), konta osobiste (konta rozliczeniowe, wspólne, oszczędnościowe), lokaty bankowe (krótkoterminowe, wieloletnie, z gwarancją BFG), firmy leasingowe (leasing pojazdów, maszyn, urządzeń, sprzętu medycznego i informatycznego). Nasze usługi są bezpłatne, nie przetwarzamy danych osobowych – obowiązuje polityka prywatności zgodnie z formularzami kontaktowymi wybranych instytucji finansowych (szczegóły w formularzach kontaktowych i wnioskach). Obszar działania to Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot – Zapraszamy!