Mieszkanie Plus: czynsze o 25% niższe

Mieszkanie Plus to program rządowy mający na celu poprawienie sytuacji mieszkaniowej Polaków. Może skorzystać z niego każdy obywatel niezależnie od tego, czy posiada rodzinę czy jest singlem. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczających dochodów, aby móc wziąć kredyt hipoteczny lub po prostu nie chcą się zadłużać.

Mieszkanie Plus umożliwia tańsze wynajęcie mieszkania z późniejszą możliwością wykupienia nieruchomości. Czynsze mają być o 25% niższe od rynkowych. Ceny czynszów ustalane przez BGKN nie będą podlegać ustawowym limitom, ich wysokość będzie ustalana na początku realizacji danej inwestycji. Lokale mieszkalne mają służyć między innymi osobom, których nie stać na zakup nieruchomości, także pierwszeństwo będą miały rodziny wielodzietne. Głównym celem programu jest pomoc społeczna, jednak inwestycje mają być realizowane bez finansowego wsparcia z podatków, spółka realizująca budowę mieszkań powinna osiągnąć zwrot z podejmowanych projektów.

Mieszkanie z programu rządowego będzie mógł wynająć każdy, kto posiada stałe dochody, tak więc jest w stanie regularnie opłacać czynsz oraz rachunki. Minimalna zdolność czynszowa będzie ustalona i podana do informacji przez BGKN.

Nabory będą prowadzić samorządy

Mimo, że wysokość czynszów będzie ustalać BGKN, to zasady naboru poprowadzą poszczególne samorządy. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu osoby zainteresowane
skorzystaniem z programu Mieszkanie Plus, będą miały możliwość zgłaszania się do instytucji, które bardzo dobrze orientują się w sytuacji mieszkaniowej na danym terenie. W ten sposób koszty realizacji projektów mają być niższe, poza tym samorządy oraz BGKN nie będą sobie przeszkadzać w działaniach.

Na zakup nieruchomości bez zaciągania kredytu może pozwolić sobie naprawdę niewiele osób. Zadłużanie się na kilkanaście lat nie każdemu odpowiada, coraz więcej Polaków chce uniknąć takiego obciążenia finansowego. Nowy program mieszkaniowy wydaje się dobrym wyjściem z tej sytuacji, poza tym w ten sposób Polacy mogą nauczyć się oszczędzać pieniądze, póki co nie jest to naszą najmocniejszą stroną.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe kalkulator 2018
Kredyty konsolidacyjne kalkulator 2018
Kredyty hipoteczne kalkulator kalkulator 2018
Kredyty samochodowe kalkulator kalkulator 2018

Banki.co.pl to internetowa porównywarka usług bankowych dla klientów indywidualnych i firm z Gdańska, zawierająca oficjalne prezentacje instytucji finansowych działających na rynku lokalnym. Dzięki częstym aktualizacjom oraz dostępowi do najnowszych ofert banków komercyjnych i banków internetowych, możemy przedstawić w formie zestawień najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne (zakup mieszkania, na zakup domu, na zakup ziemi, refinansowe, kredyt konsolidacyjne), kredyty gotówkowe (bez poręczycieli, na oświadczenie, bez zaświadczeń o dochodach, na dowolny cel), kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, na pojazdy krajowe i sprowadzone z UE), pożyczki hipoteczne (pod zastaw mieszkania lub domu), pożyczki gotówkowe (bez BIK, BIG, US, ZUS, chwilówki przez telefon, internet lub u klienta w domu), konta osobiste (konta rozliczeniowe, wspólne, oszczędnościowe), lokaty bankowe (krótkoterminowe, wieloletnie, z gwarancją BFG), firmy leasingowe (leasing pojazdów, maszyn, urządzeń, sprzętu medycznego i informatycznego). Nasze usługi są bezpłatne, nie przetwarzamy danych osobowych – obowiązuje polityka prywatności zgodnie z formularzami kontaktowymi wybranych instytucji finansowych (szczegóły w formularzach kontaktowych i wnioskach). Obszar działania to Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot – Zapraszamy!