Kredyt konsolidacyjny i połączenie rat z obniżeniem ich wysokości

Kredyt konsolidacyjny i połączenie wszystkich naszych obecnych zobowiązań w jedno nowe jest jednym z najlepszych pomysłów wychodzenia z zadłużenia w początkowej fazie. Jeśli mamy taką możliwość warto ją rozważyć z kilku względów, gdyż może realnie pomóc nam pożegnać kłopoty finansowe i uporządkować nasze życie. W tym tekście odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania związane z kredytem konsolidacyjnym oraz przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje gdyż w dalszym ciągu wiele osób nie do końca wie, czym jest taki kredyt, jakie korzyści posiada i kiedy warto go wykorzystywać.

Czym jest kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to kredyt bankowy udzielany na spłatę wszystkich poprzednich zadłużeń. Biorąc kredyt konsolidacyjny, spłaca on wszystkie nasze obecne zobowiązania, z którymi mamy problem i pozostaje jako jedno zobowiązanie, które będziemy spłacali w przyszłości. Kredyt konsolidacyjny może być udzielony w różnej wysokości na różną długość oraz z dodatkową gotówką wypłaconą do ręki, która zostanie doliczona do sumy kredytu. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy złożyć wniosek w banku, a następnie otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Ogólnie na rynku wszystkie banki udzielają tego typu kredytów i nie powinniśmy mieć problemu z wyborem odpowiedniej oferty dostosowanej do naszych potrzeb.

Celem kredytu konsolidacyjnego jest połączenie wszystkich zobowiązań, które są dla nas problematyczne np. uwagi na to, że urosły w niekontrolowany sposób oraz zamienienie ich na jeden nowy kredyt z niszczą ratą, który będziemy spłacali po prostu dłużej. Konsolidacja pozwala często obniżyć nasze miesięczne raty nawet o więcej niż połowę, co jest bardzo dobrym rezultatem i pozwala na wyjście z wielu niekomfortowych sytuacji i zadłużeń na wczesnym etapie.

Jakie plusy posiada kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny posiada bardzo wiele plusów, z których największym jest unormowanie sytuacji finansowej. Konsolidacja w wielu sytuacjach pozwala zamienić nerwowe i bardzo niekomfortowe życie na nowe ustabilizowane, gdzie nie będziemy musieli przejmować się długami i problemami finansowymi. Kredyt konsolidacyjny pozwala również uniknąć w przyszłości windykacji, a także egzekucji komorniczej i nie dopuszcza do sytuacji niekontrolowanego zadłużania się lub wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Oprócz korzyści finansowych i oszczędzenia wielu środków, kredyt konsolidacyjny jest również bardzo łatwo wziąć. Aby skorzystać z tego rozwiązania, nie musimy prosić się o cokolwiek najbliższych osób lub spełniać skomplikowanych wymogów, gdyż jest to jeden z podstawowych kredytów bankowych. Plusami kredytu konsolidacyjnego są zatem:

– możliwość podniesienia komfortu życia
– uniknięcie dodatkowych wysokich opłat i kar
– łatwość w uzyskaniu

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyty konsolidacyjne warto brać w wielu sytuacjach, choć należy przemyśleć dokładnie ten krok. Jest to związane z tym, iż kredyty konsolidacyjne posiadają oprocentowanie, a więc konsolidując nimi inne zobowiązania, zapłacimy ogólnie podwójne oprocentowanie za kredyt, który wzięliśmy kiedyś w przeszłości. Warto zatem korzystać z tego rozwiązania jeśli nie mamy żadnych innych opcji i jest to ostateczne wyjście — gdyż w ten sposób stracimy dodatkowo pewną sumę pieniędzy. Nie będzie ona jednak uciążliwa jedynie w wypadku kiedy uchroni nas to przed kolejnymi negatywnymi skutkami długów np. kosztami sądowymi.

Z konsolidacji warto korzystać również, tylko wtedy kiedy rozwiąże ona całkowicie i definitywnie wszystkie nasze zobowiązania i problemy finansowe, gdyż tylko wtedy konsolidacja będzie skuteczna. W innym wypadku będziemy kierowali się do spirali zadłużenia z uwagi na dodatkowe oprocentowanie, a w dalszym ciągu będziemy posiadali inne zobowiązania, które wraz z nowym kredytem konsolidacyjnym dalej będą dla nas problematyczne finansowo i mogą spowodować pogłębienie się długów. Z kredytu konsolidacyjnego warto również skorzystać jeśli problemy finansowe skutecznie obniżają nasz komfort i poziom życia, a jesteśmy w stanie zapłacić za szybsze rozwiązanie problemów nawet jeśli nasze zadłużenie jeszcze tego nie wymaga.

Podpowiedź: Chcąc skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, należy zrobić to odpowiednio wcześniej, gdyż na jego wzięcie potrzebna jest jeszcze zdolność kredytowa. Maksymalnie możemy zrobić to w momencie kiedy mamy już pewne zadłużenie, ale jeszcze nie zostały wpisane one do baz danych dłużników, a najwcześniej kiedy przewidujemy w niedalekiej przyszłości trudniejszą sytuacją finansową i brak środków na spłacenie wszystkich zobowiązań jakie aktualnie posiadamy. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto również skorzystać z porównywarek finansowych, aby wybrać ten o najlepszych parametrach. Są to darmowe serwisy internetowe zestawiające różne typy produktów finansowych w tym właśnie kredyty konsolidacyjne.

Banki.co.pl to internetowa porównywarka usług bankowych dla klientów indywidualnych i firm z Trójmiasta, zawierająca oficjalne prezentacje instytucji finansowych działających w województwie pomorskim. Dzięki częstym aktualizacjom oraz dostępowi do najnowszych ofert banków komercyjnych i banków internetowych, możemy przedstawić w formie zestawień najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne (zakup mieszkania, na zakup domu, na zakup ziemi, refinansowe, kredyt konsolidacyjne), kredyty gotówkowe (bez poręczycieli, na oświadczenie, bez zaświadczeń o dochodach, na dowolny cel), kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, na pojazdy krajowe i sprowadzone z UE), pożyczki hipoteczne (pod zastaw mieszkania lub domu), pożyczki gotówkowe (bez BIK, BIG, US, ZUS, chwilówki przez telefon, internet lub u klienta w domu), konta osobiste (konta rozliczeniowe, wspólne, oszczędnościowe), lokaty bankowe (krótkoterminowe, wieloletnie, z gwarancją BFG), firmy leasingowe (leasing pojazdów, maszyn, urządzeń, sprzętu medycznego i informatycznego). Nasze usługi są bezpłatne, nie przetwarzamy danych osobowych – obowiązuje polityka prywatności zgodnie z formularzami kontaktowymi wybranych instytucji finansowych (szczegóły w formularzach kontaktowych i wnioskach). Obszar działania to Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot – Zapraszamy!