Poznaj 4 największe zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Tempo w jakim żyjemy sprawia, że możliwość korzystania z samochodu przestała być wygodną opcją, a coraz częściej staje się absolutną koniecznością, bez której normalne funkcjonowanie staje się praktycznie niemożliwe. Posiadanie własnego samochodu, tak nowego jak i używanego, wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami oraz obowiązkami, które wielu mogą zniechęcić do zapewnienia sobie własnego środka lokomocji. Na rynku pojawiły się jednak rozwiązania adresowane właśnie do osób, które z różnych powodów nie chcą się zdecydować na zakup pojazdu na własność, woląc korzystać z niego jedynie wówczas, gdy jest im niezbędny. Jednym z nich jest wynajem krótkoterminowy, umożliwiający korzystanie z dowolnie wybranego przez klienta pojazdu przez okres kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu dni. Jakie są jego największe zalety? Poniżej przedstawiamy cztery z nich.

Masz ciągle nowy samochód

Chociaż w Polsce w dalszym ciągu można spotkać dość szerokie grono osób twierdzących, że „prawdziwa” motoryzacja skończyła się kilka dekad temu, to jednak fakty pozostają nieubłagane – im młodszy samochód tym bardziej bezproblemowa będzie jego eksploatacja. Młodszy rocznik zapewnia również dostęp do wielu rozwiązań podnoszących komfort podróżowania, a także zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa, dzięki implementacji coraz bardziej zaawansowanych systemów i asystentów.

Płacisz wtedy kiedy używasz

Samochód często określa się mianem „skarbonki” lub „worka bez dna”. Biorąc pod uwagę wysokie w stosunku do zarobków ceny paliw, coraz droższe ubezpieczenia oraz różne nieplanowane wydatki jakich doświadcza niemal każdy posiadacz pojazdu trudno się z tym nie zgodzić. Decydując się na skorzystanie z oferty wypożyczalni większość z tych problemów przestaje nas dotyczyć, a za samochód płacimy jedynie wówczas, gdy faktycznie z niego korzystamy. Z tego względu wypożyczanie pojazdu może być szczególnie atrakcyjną opcją dla osób, którym własne auto nie jest niezbędne na co dzień, jednak ad hoc może ułatwić załatwienie ważnych lub mniej ważnych spraw.

Możesz poznawać nowe modele

Jazdy próbne w salonach trwają z reguły nie dłużej niż kilkadziesiąt minut. To zdecydowanie za mało, aby dobrze przetestować interesujący nas model Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku wypożyczenia pojazdu, który w czasie eksploatacji możemy poznawać przez wiele dni, w łatwy sposób weryfikując jego wady i zalety w toku codziennej eksploatacji. Ta forma użytkowania pojazdu będzie też atrakcyjna dla osób, które nie planują zakupu nowego samochodu, ale po prostu lubują się w czerpaniu satysfakcji ze sprawdzania najnowszych modeli (sprawdź listę dealerów nowych samochodów na testujauto.pl).

Nie masz problemu z parkowaniem i przechowywaniem samochodu

Posiadanie własnych czterech kółek to nie tylko obciążenie finansowe, ale również spore wyzwanie logistyczne. Szczególnie, jeżeli jesteśmy mieszkańcami jednego ze starych blokowisk, na którym liczba miejsc parkingowych jest znacznie mniejsza niż liczba lokali. Równie istotnym problemem może być samo zabezpieczenie samochodu przed warunkami atmosferycznymi, aktami wandalizmu, czy kradzieżą – wszak nie każdy ma dostęp do garażu. Decydując się na wypożyczenie samochodu nie musimy się przejmować żadną z powyższych kwestii poza okresem korzystania z pojazdu. Jeżeli natomiast chcemy pozbyć się powyższych problemów całkowicie zawsze możemy wybrać opcję dostawy i odbioru pojazdu spod wskazanego adresu. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Banki.co.pl to internetowa porównywarka usług bankowych dla klientów indywidualnych i firm z Trójmiasta, zawierająca oficjalne prezentacje instytucji finansowych działających w województwie pomorskim. Dzięki częstym aktualizacjom oraz dostępowi do najnowszych ofert banków komercyjnych i banków internetowych, możemy przedstawić w formie zestawień najlepsze i najtańsze kredyty hipoteczne (zakup mieszkania, na zakup domu, na zakup ziemi, refinansowe, kredyt konsolidacyjne), kredyty gotówkowe (bez poręczycieli, na oświadczenie, bez zaświadczeń o dochodach, na dowolny cel), kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, na pojazdy krajowe i sprowadzone z UE), pożyczki hipoteczne (pod zastaw mieszkania lub domu), pożyczki gotówkowe (bez BIK, BIG, US, ZUS, chwilówki przez telefon, internet lub u klienta w domu), konta osobiste (konta rozliczeniowe, wspólne, oszczędnościowe), lokaty bankowe (krótkoterminowe, wieloletnie, z gwarancją BFG), firmy leasingowe (leasing pojazdów, maszyn, urządzeń, sprzętu medycznego i informatycznego). Nasze usługi są bezpłatne, nie przetwarzamy danych osobowych – obowiązuje polityka prywatności zgodnie z formularzami kontaktowymi wybranych instytucji finansowych (szczegóły w formularzach kontaktowych i wnioskach). Obszar działania to Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot – Zapraszamy!